Поділитися:
Новини компанії

Що таке атермальна плівка?

Багато клієнтів, які звертаються до нас за тонуванням атермальною плівкою, вважають, що “атермалка” це прозора, або трохи тонована плівка, яка не пропускає тепло. Це не зовсім так і ми спробуємо допомогти Вам розібратися, що насправді являють собою атермальні плівки.

Що означає термін “Атермальна плівка”?

Атермальний – не проводить тепло (Wiki словник). Атермальні плівки – тип неметалізованих плівок, що ефективно протистоять тепловій енергії в інфрачервоному спектрі.

Атермальна плівка це не прозора плівка для лобового скла, швидше за все це серія високоефективних плівок преміум сегмента з різним ступенем світлопропускання.

Цікавим фактом є те, що в лексиконі виробників плівок поняття “Атермальна плівка” немає. Є класифікація за типом плівки (кераміка, нанокераміка, карбон тощо) і термін “Високоефективна плівка”. Термін “атермальна плівка” використовується лише на пострадянському просторі.

Які бувають атермальні плівки?

Високоефективні атермальні плівки поділяють на три групи.

Карбон (вуглець) – якщо опустити всі технічні моменти, карбон це фарба, що містить наночастинки вуглецю. Її використовують для фарбування полімеру. Із плюсів такої технології: відносно невисока ціна (порівняно з іншими атермальними плівками); карбон має власний колір, який не змінюється в процесі експлуатації (при досить невисокій ціні карбонові плівки не вигоряють). Мінуси карбонових плівок: світлі карбонові плівки (70%, 80%) є малоефективними.

Нанокераміка – найпопулярніший тип атермальної плівки. Завдяки наночастинкам оксидів олова (ITO, ATO, GTO тощо) нанокерамічна атермальна плівка ефективно абсорбує теплову енергію. З мінусів такої плівки зазвичай називають абсорбцію, а не відображення теплової енергії. Але на думку багатьох технологів, ця характеристика більш важлива для архітектурних плівок і не має великого значення при тонуванні автомобільного скла.

Кераміка – найдорожча атермальна плівка. При її виробництві використовуються спатерні машини або просто магнетрони. У магнетроні полімер бомбардується атомами металу та газу при цьому змінюється молекулярна структура матеріалу. Наприклад, при з’єднанні азоту і титану виходить нітрид титану. Таким чином “напиляються” шари оксидів та нітридів. Товщина та кількість шарів, використовувані метали та гази прораховуються технологами так, що частина променя сонячної енергії переламується та відбивається.

З мінусів керамічної плівки називають насамперед ціну самої плівки. Також такими плівками дуже важко працювати, що також підвищує кінцеву вартість для клієнта.

20 років тому звичайну металізовану плівку називали високоефективною. Деякі виробники не морочилися і так і називали серії металізованих плівок, HP – High Performance films (високоефективні плівки).

Чи може атермальна плівка для лобового тепла забезпечити 100% захист від сонця?

Плівка може ефективно зменшити кількість теплової енергії, але не 100%. На жаль, поки що таких технологій не існує. Справа в тому, що промінь теплової енергії знаходиться в трьох спектрах. 50% – в інфрачервоному спектрі, 10% в ультрафіолетовому спектрі та 40% у спектрі видимого світла. Атермальні плівки ефективно відсікають більшу частину теплового променя в ІЧ та УФ спектрі але чим прозоріше плівка тим більше видимого світла вона пропускає, тим самим пропускає частину теплової енергії.

Висновки.

Ми рекомендуємо тонувати всі вікна в автомобілі нано керамічною плівкою. Це на сьогоднішній день найоптимальніший вид тонувальної плівки, який максимально врятує вас від спекотного солнця влітку.

інші новини

Нічого не знайдено.